czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o odpadach, ekologii i ochronie środowiska

O mnie

Ekspert branży gospodarki odpadami, ekolog, autor bloga „Sortownia Opinii”, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych i innowacyjnych technologii w oczyszczaniu ścieków i zagospodarowaniu odpadów.

Michał Paca jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Indeks SGH zdobył w IV klasie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja wygrywając popularny program telewizyjny „Jeśli nie Oxford to co?”.

W Szkole Głównej Handlowej obronił dyplom na kierunku zarządzanie i marketing. Później skończył studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania pracą poświęconą zastosowaniu procesów beztlenowych do oczyszczania ścieków przemysłowych i przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Równocześnie kończył dodatkowy fakultet na wydziale biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiował na Jönköping Business School w Szwecji, gdzie uczęszczał na kierunek zarządzania ekologicznego – Environmental Managment.

Od lat działa na rzecz wykorzystania nowych i innowacyjnych technologii w oczyszczaniu ścieków i zagospodarowaniu odpadów oraz na rzecz zwiększenia naturalnego potencjału jakości uprawy ziemi w Polsce. Popularyzuje opracowaną w Japonii innowacyjną technologię wykorzystywania mikroorganizmów priobiotycznych do przetwarzania odpadów.

Występuje na konferencjach branżowych i prowadzi działalność proekologiczną angażując się w inicjatywy mające na celu popularyzację powrotu do rolnictwa naturalnego oraz ograniczenia stosowania chemii we wszystkich dziedzinach.

Jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Dziedzictwo Natury”. Zasiada w Radzie Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych. Prowadzi własny blog ekspercki poświęcony ekologii, technologii priobiotycznej i gospodarki odpadowej „SortowniaOpinii.pl”.

Działa w branży utylizacji odpadów komunalnych. Prowadzi oczyszczalnie ścieków, sortownie odpadów oraz kompostownie. Jest Prezesem Zarządu spółki „Ziemia Polska”, która zajmuje się produkcją stosowanych w rolnictwie środków poprawiających właściwości gleby. Obecnie dysponuje pięcioma zakładami na terenie Polski. Od 2012 roku jest też twórcą i właścicielem spółki Bioodpady.pl, która specjalizuje się w bezpiecznym odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu bioodpadów m.in. od od kontrahentów z branży HoReCa, produkcyjno-przetwórczej i sklepów wielkopowierzchniowych.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktowć

napisz do mnie:

michał.paca@ziemiapolska.pl

Michał Paca

ekspert branży gospodarki odpadami

Michał Paca

Ekspert branży gospodarki odpadami, ekolog, autor bloga „Sortownia Opinii”, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych i innowacyjnych technologii w oczyszczaniu ścieków i zagospodarowaniu odpadów.

Pożyteczne mikroorganizmy

moje publikacje